Menü Kapat

ATA YADİGÂRI HER ŞEY KIYMETLİDİR

Türk Bilim tarihi kurumu derneği İnternet sitesi bünyesinde yer alan İnterantika, sahip olduğunuz ata yadigârlarınızı on-line kıymetlendiren bir birimdir. Anneannelerimizin göz nuru ile işlediği, büyük büyük babalarımızın hayatını kazandığı sanat ve zanaat değeri taşıyan her şeyin bir değeri vardır. Farkında olmayabilirsiniz, gerçek değerinin ne olduğunu merak edebilirsiniz hatta kandırılabileceğinizi düşünebilirsiniz. Bir tık ile sitemize bağlanarak bütün sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Belki de büyük bir servete sahip olabilirsiniz.

Bunlar, bir kitap, bir Kuran-ı Kerim, mukaddes kitaplar, bir elyazması, bir nakış, ölçü aleti, saat, yağlıboya tablo, bir ok ucu, bir pul olabilir. Hatta er hangi bir kap, bir kandil, bir siyah beyaz fotoğraf ya da kartpostal, bir gramofon, filim makinesi, fotoğraf makinesi, pikap ya da kırtasiye malzemesi; unutmayın her şeyin bir değeri vardır.

Bir mektup, haset ya da sevdaları anlatmak için yazılmış; bir defter, bir makbuz ya da tahvil, ticari amaçla saklanmış kağıtlar; bir mücevher ya da süs eşyası, biblolar, lambalar, kristaller, çeşm-i bülbüller, örtüler.

Flamalar, sancaklar, şanlı geçmişimiz ait evraklar, beratlar fermanlar, hediyeler ya da silahlar. Özetle hemen her şeyin bir kıymeti vardır. Gelin bunu birlikte keşfedelim. Birlikte değerlendirelim.

Antika haberler:

Türkiye’de ve dünyadaki önemli müzayedelerden ve satılan eserlerden oluşan kayan türden haberler ve sansasyonel haberlerden oluşan sayfa.

Ayın konusu:

Her ay bir akademisyenin hazırlayacağı tarih, antika, sanat, teknoloji ve bilim ile ilgili bir bilimsel makale yer alacaktır.

Bize gelenler:

Bu sayfada interantikaya gelen sorular, görüşler, yeni keşifler, eleştiri ya da şikayetler, anket sonuçları vs. yer alacaktır.

Online antikacılık kursu:

Dünya’da bir ilk olacak. Detayları daha sonra (konular, işleyiş vs) hazırlanacaktır.

Ekspertiz hizmeti:

Bize resmini, ölçülerini ve özelliklerini gönderin, eserinizin kıymetini sertifikalandıralım. Uzman sanat danışmanları, tecrübeli antikacılar, sanat tarihçileri ve arkeologlar ile akademisyenlerden oluşan uzmanların ön değerlendirmesi sonucunda yapılacak protokolle, laboratuvar incelemesi ile sonuçlanacak ve sertifikalanacaktır. Böylelikle çok az bir ücret ödeyerek eserinizi hem tescil ettirmiş hem de kıymetlendirmiş olacaksınız. Satmanız halinde gerçek değerinde satılacak ve çok kazançlı çıkacaksınız.